21 century skills

ICT - 21 century skills

Doorbraakproject Onderwijs & ICT

Doorbraakproject Onderwijs & ICT

ICT als middel om meer maatwerk en gepersonaliseerd leren voor leerlingen mogelijk te maken

In de vorige uitgave van Schoolfacilities voorspelde voorzitter van de VO-raad, Paul Rosenmöller, dat leerlingen in 2017 gepersonaliseerd onderwijs zullen krijgen. Het Doorbraakproject Onderwijs & ICT moet daarvoor de kennis en de mogelijkheden bieden. Er zal een intensieve samenwerking tussen schoolbesturen, docenten en leveranciers van kennis en apparatuur nodig zijn, om deze ambitie te realiseren. Van belang is om de route er naar toe uit te stippelen.

 
ICT - 21 century skills

Paul Rosenmöller, voorzitter VO-raad: “In 2017 moet met ict gepersonaliseerd onderwijs mogelijk zijn”

Paul Rosenmöller, voorzitter VO-raad: “In 2017 moet met ict gepersonaliseerd onderwijs mogelijk zijn”

“Ons onderwijs is goed, maar niet eigentijds genoeg. We laten nog teveel talenten liggen.” Dat zei de voorzitter van de VO-raad Paul Rosenmöller als keynote-spreker tijdens Dé Onderwijsdagen in Rotterdam, waar de toepassing va...

ICT - 21 century skills

De toekomst van onderwijs is dichterbij dan je denkt

De toekomst van onderwijs is dichterbij dan je denkt

Innovatie en technologie, gaan in het onderwijs uitstekend samen. Door middel van technologische ontwikkelingen kunnen innovatieve producten en diensten worden ontwikkeld. Leerlingen zijn steeds vaker de regisseur van hun eigen leerproces. Doordat ze...

ICT - 21 century skills

Live-streaming videolessen oplossing voor Krimpscholen?

Live-streaming videolessen oplossing voor Krimpscholen?

Krimp in de leerlingenaantallen is inmiddels binnen een aantal regio’s in Nederland een bekend verschijnsel. Natuurlijk is de krimp binnen de ene regio sterker voelbaar dan binnen de andere, maar de verwachting is dat de komende tien jaar het l...

ICT - 21 century skills

Maarten Thissen, docent Haagse Hogeschool: “De inzet van technologische hulpmiddelen moet geen doel op zich zijn”

Maarten Thissen, docent Haagse Hogeschool: “De inzet van technologische hulpmiddelen moet geen doel op zich zijn”

Er hebben niet eerder zo veel veranderingen in het onderwijs plaats gevonden als tijdens de afgelopen jaren; de rol van de leraar is veranderd van de persoon die voor de klas staat en zijn kennis overbrengt, naar een coach die leerlingen begeleidt om...

ICT - 21 century skills

Peter Küppers, conrector Rietveld Lyceum, Doetinchem: “Over zes jaar werken al onze leerlingen met digitaal lesmateriaal”

Peter Küppers, conrector Rietveld Lyceum, Doetinchem: “Over zes jaar werken al onze leerlingen met digitaal lesmateriaal”

Peter Küppers, conrector en belast met de digitalisering van het onderwijs op het Rietveld Lyceum is zeer gedecideerd als het over de implementatie van de iPads in een leeromgeving gaat. Direct bij het nieuwe schooljaar hebben alle eerstejaars l...

ICT - 21 century skills

Jan van Schilt, Bonhoeffer College Enschede: “Onderwijsinnovatie evolueert vanaf de werkvloer”

Jan van Schilt, Bonhoeffer College Enschede: “Onderwijsinnovatie evolueert vanaf de werkvloer”

Afgelopen mei won docente Femke Gerritsen, bedenkster van de speciale iPadklassen op het Bonhoeffer College te Enschede, de Ververs Award 2013. Dat is een belangrijke stimuleringsprijs voor inspirerende onderwijsinnovaties. Voor Schoolfacilities een ...

Trefwoorden

Advertentie

Advertentie

Juni uitgave

Partners